66 kommentaari

T
Tööst täpsemalt  /   09:26, 8. okt 2018
Tahaksin küsida siin kommentaare jaganud"logistika spetsialist" kuidas ta viib koorma soomest saksamaale,kui laadimine lõppeb 21.30 Turus. Mahalaadimine peab algama 23.30 Hannoveris. Lisaks vahelaadimine Lõuna-Rootsis Helsingboris. ....ja seda peaks siis ühe juhiga tegema ?
T
Täpsustan  /   13:46, 8. okt 2018
Mahalaadimine on järgmisel ööl ja vahelaadimine Helsingboris toimub tagasiteel soome.
E
Ets  /   22:25, 7. okt 2018
Tööst täpsemalt
E
esta  /   16:03, 7. okt 2018
Üks tore artikkel üle pika aja, muidu muud ei kuule, et jälle lahutasid ja läksid lahku, kui inimestel meeldib teine teisega kogu aeg koos nninapidi olla,siis laske neil rahulikult olla. Oleks minu olemine, teiseks minu tegemine teeks ma ka samuti.Kõike head teile tubli paar. Andke, aga talda.
A
Autojuht  /   19:42, 7. okt 2018
Ilus lugu rõõmsatest ja optimistlikest inimestest. Nii peabki, sest elus masendusega ja pessimismiga kaugele jõua. Aga paljud kommentaarid justkui kadedusest ja õelusest kirjutatud. Ajage silmad lahti ja nähke elus rohkem ilusat. Ja kui teil oma naiste või meestega suhted korras pole, siis need kaks pole selles süüdi. Peske oma pesu mujal.
T
Tulevane autojuht  /   13:18, 7. okt 2018
Tahaksin küsida kaugsõidu autojuhtide käest, milline palk praegusel ajal on, kas 2000 euri saab kuus kätte?
T
Tulevasele  /   13:45, 7. okt 2018
Nagu kõik elualad- on ka see elukutse kastisüsteemne.
Alamad nühivad 1000 eest, mina alla 3000 end kodust välja ei vea. Selleks, et 3000 kätte saada, pead omama väga häid suhteid väga korrektsete vedajatega, keda tunned aastaid.
On võimalik vabalt ka üle 3000 kätte saada, kuid selleks pead olema nt Norra kuningriigi resident, mis eeldab sealset registreeritud elukohta, maksude maksmist Norra kuningriigile ja peremeest, kelle jaoks oled väärtuslik tööjõud, mis seisneb selles, et sõidad kuhu iganes iga ilmaga ja saad hakkama, muidugi siis, kui sõidad juba Norra numbriga, pead omad jutud norra keeles ajama (ka taani ja rootsi keel kõlbavad- need on nii sarnased omavahel), sest sinuga võidakse inglise keeles demonstratiivselt mitte rääkida, kuna oled ju "peaaegu norrakas".
Sellisesse kasti jõuavad aga haritud ja karsked mehed.
Pmt soovitan mõte jätta, sest ega see algus miski vahva pole- sinust sõidetakse rahadega üle, püütakse sind "trahvida" teab mille eest, et mitte maksta. Kui oled nii aastat viis vastu pidanud ja karastunud- võid proovida edasi liikuda. Kuid selle ajaga saab tavaliselt silmini või oled alistunud ja hakanud sõitma nt kahe kaardiga, mis sulle megatrahvid kaela tõi ja oled laostunud, närvid läbi ja jooma hakanud.
T
Tulevane autojuht  /   13:56, 7. okt 2018
Aitäh põhjaliku vastuse eest
2
24 meetrit  /   14:01, 7. okt 2018
P
palgad  /   14:22, 7. okt 2018
erinevad..eestis sees, norra, eesti-soome vahet eesti-euroopa ning euroopa sisetöö! Kui tööd küsid, küsi palka ja eralda küsimisel päevaraha palgast ehk siis küsi konkreetselt palga nr-t! Meie tööandjad seovad need üksteisega ehk siis soovivad sulle maksta ametlikult miinimum tasu, mis on cirka 650-670 euri vist! Sorry, kui eksin! Veel hullem, kui lased ennast vormistada tolmuvedajaks, keda aegajalt välislähetusse saadetakse, siis eesti miinimum palk põhipalgaks! Soovitan rahvusvahelistel vedudel küsida palgaks 75 euri keskeltläbi päevas..ehk siis jagagu need rublad tundideks! Et oleks meie seadusandlusega kooskõlas! Palk koos päevarahadega olgu üle 2000 euri kuus! Alla selle ei tasu sõita..tööandja nutulaulu ära kuula..pane uks väljaspoolt kinni ja otsi..Eestis makstakse alates1100-1800eurini firmades, üksikud saavad üle 2000! Mujal töötades ehk siis cemtis, Soomes, Rootsis jm kõiguvad täpselt niipalju kui pehmod on juhid ja kui ahned tööandjad! Veohinnad on Euroopas pea ühed!
S
Skeemid  /   11:53, 8. okt 2018
Leping miinimumile, ülejäänud päevarahad ja "sulas".
Esimese kuu järel saad "seoses ajutiste raskustega" just niipalju, et püsid elus, teise kuu lõpus saad mittemidagi ja jagad ära, et sind peteti.
Samas on uus juba ootel, sest kuulutused palgale 2500- 3000 on kogu aeg üleval.
Kuna leping on miinimumile, siis hea, kui sellegi saad, sest püütakse "trahvida" ükskõik mille eest ja tavaliselt püütakse esitada ka arve, "rikkumistega tekitatud kahjud", mis ületab sinu miinimumi mitmekordselt. Nt nässus mootorite tõttu kütuse ülekulu ja kui sul pole pilte sellest päevast, mil selle romu sõitmiseks said- siis ka iga vana kriimu ja mõlgi eest jne.
See on selleks, et minema lontsiksid.
Resultaat on see, et oled ühe kuu elanud oma raha eest, teise poolnäljas kopikate eest ja raha on sul nüüd mitu korda vähem, kui minnes oli.
Töövaidluskomisjon aga teatab, et leping oli ju miinimumi peale ja päevarahad klausliga "kuni" lepingus.
Tean firmat, mis nii tegutses neli aastat järjest ja siis vahetas nime, mitte midagi tegijatega pole juhtunud siiamaani.
V
villu  /   12:48, 7. okt 2018
asja tegelik nimi on armukadedus
N
naine  /   10:55, 7. okt 2018
10 aastat elukaaslus. Pole abieluinimesed. Kõik naised ei saa minna vabaabielumehega tema tööle kaasa, et ...ahmaeiviitsi.
A
Autojuht  /   19:46, 7. okt 2018
Lugesid ikka loo läbi. Kuidagi pahur või. Kes süüdi?
M
majanduslikus mõttes  /   20:31, 6. okt 2018
Soome ja Saksamaa vahet kahe juhiga sõita pole mõistlik! Ühe juhi palk jagada kahe peale! Juhul, kui on kiired otsad, siis vaid pool päeva võitu nädalas! Suurem osa ajat loksutakse laevas!
Ä
Ära uduta  /   13:54, 7. okt 2018
Kahe juhiga mina muidugi keelduksin sõitmast, sest see on täiesti sõge, ma mõtlen võõraga. Kuid Norras kohtasin paari, eestlane ja ukrainlanna vedasid Soome sabasid ja said hakkama.
Pmt ajavõit on, sest saab järjest sõita, laevas on ju masinapilet hinnaline, kahe juhi peale veokipaketis suurt raha ei kulu, sest see on soodushindadega.
Ma võoin ka öelda, et nt mina sõidaksin ja sõidan vaid siis, kui tuju tuleb ja logistikutega läbisaamise korral on võimalik korraldada nt oma 45 tunnist pausi nii fjordis kala püüdes, Hemsedalis suusatades, Euroopas suvel rattaga ringi sõites, st olla kui turist ja see makstakse sulle veel kinni ka.
Miks siis mitte seda toreda naisterahvaga koos teha?
Ä
ära ise uduta  /   14:28, 7. okt 2018
ma räägin konkreetselt Soome Ja Saksa vahelisest töö tegemisest, mida see paar ka teeb! Kui oled natukenegi kursis siis mõistad! Vahemaad lühikesed, laevasõit edasitagasi jne! MIs jura sa 45h ajad ja rattasõidust?? Kas tuled kahe juhiga tööle raha teenima või kalale? Tean ka selliseid, kes ajavad töötegemise puhkamise ehk siis viinavõtmisega sassi-neil pole pikka pidu! Sõprus logistikuga, njahh! Sõprus!?? Ära tee ennast paremaks, eks ole?
Ä
Ära plära!  /   15:09, 7. okt 2018
Sa ajad üldse töö tegemise ja raha teenimise ühte auku. Tead- need ei ole kattuvad mõisted, kui teed tööd, siis ei jäägi aega raha teenimiseks.
Vaata, kui sa ise nügid mingi 2007 aasta "eurokitsel" ja PNO rendisabaga mingite kopikate eest, mis annavadki sulle vaid võimaluse oma 45-tunnisest pausist olla teadvusetus olekus, iseväljamõeldud "ingliššiga", millest vaid ise aru saad, mööda parklaid ja truckstoppe tuigerdades teisi tülitada- siis on seegi vaba valik.
On olemas ka alternatiivid, milles logistikud ei olegi ahned eestlased, aga inimesed, kes ei lähe kadedaks, kui elad kui inimene, puhkad kui inimene ja saad palka kui inimene, mitte ori.
Nemad mitte ei pane pahaks, kui sa rattaga sõidad, kala püüad- nad on sinu üle pigem rõõmsad.
Ilmselgelt pole sa inimlikku kohtlemist näinudki, veel vähem seda tunda saanud.
Suu läheb virilalt viltu, kui näed taanlasi, rootslasi, norrakaid oma kirevate autode ja sinu kaks kuupalka maksva kalli garderoobiga?
Vot nemad ongi need, kes on inimväärse kohtlemise ja palga osaliseks saanud.
Kui väga punnitad, siis saad mõne suust puhta eestikeelse jutu ka kätte.
K
kirevad autod!   /   16:31, 7. okt 2018
Kuulen ilueedi, ühelegi tööandjale ega logistikule ei lähe korda sinu vaba aeg, sinu hobid! Sa võid ju töötelefoniga jutujätkuks logistikuga oma puhkeaja veetmisest lobiseda-viimane muidugi kiidab takka ja sina oled üliõnnelik! Muidugi sa küsid vahel-mitu palli sa mulle annad 10 palli süsteemis, noh kui kõrgelt hindad? Ori oled sina samasugune nagu kõik teisedki, palk enamvähem sama, auto samuti! Olen ka natuke aega sõitnud 34 aastat ja viimased 15 cemtis..kuulnud näinud "tegijaid" sinusuguseid, aga need viimased osutuvad reeglina soolapuhujateks! Koore transpordi äris koorivad log-a firmad ja sinult oodatakse vaid kiiret tulemust! Kedagi ei huvita sinu vabaaja veetmise viisid! Kui sina teenid raha muul moel kui töötegemine, siis on see järjekordne vale! Kordan, ära pane tarka, olen sinusuguseid nn valituid juhte ennegi kohanud! Sinu kiidetud daanlased, rootslased, norrakad on oma mukitud autode roolis reeglina tunkedes-nagu Karlssonid!
S
sorry  /   16:38, 7. okt 2018
taanlased!
V
Vaata aga  /   19:22, 7. okt 2018
Kui töö sisu ja reeglid sellised ja sa pead soomest õhtul väljudes järgmise päeva õhtuks saksas olema, siis teisiti lihtsalt ausal teel ja korras närvidega pole võimalik.
N
noh  /   18:45, 6. okt 2018
vast ei lubanud meest üksi, mine tea neid noori naisi kes hääletavad.
P
Pets1  /   14:56, 6. okt 2018
Keppp ja keeeks olemas. Kabiini amordid õlita ärata
  /   21:24, 6. okt 2018
Ilma seksiteemalise repliikita ei saanud? Kingad pigistavad?
P
Pigem tal   /   09:43, 7. okt 2018
alukad kitsad.
P
Petsidest  /   11:31, 7. okt 2018
Sellised Pets1-d on tänapäevased tõelised, eestimeelsed "rekkajuhid" kellesuguseid kohtab kõikjal Euroopas ja Skandinaavias. Tavaliselt on nad alkoholisõltlased ja ka väga räpased, maitsetult ja isegi koomiliselt riides ja riided läigivad mustusest. Kuid- nende aksessuaarid on valged sokid! Nad ju peavad sõitma valgetes sokkides!
Jutt käibki neil ümber augu ja alkoholi ja ega millekski muuks polegi nende peake võimeline.
L
lahe!  /   11:31, 6. okt 2018
nii tore, et inimesed on leidnud oma tee, naisrekkajuht pole just tavaline, aga kui neile sobib, siis on kõik hästi. peavd ikka parimad sõbrad olema, kui kogu aeg suudavad ninapidi koos olla, vedas, et teineteist leidsid.
N
nojah!?  /   09:18, 7. okt 2018
kindlasti on nägelemist ka! Ei usu, et kõik nii roosiline on!
R
Rekkamee...  /   10:47, 6. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
kamazimees  /   17:50, 6. okt 2018
N
nõmmekas  /   09:46, 6. okt 2018
Soovin edu ja rahulikku meelt! Olen ise ka üle 40 aasta suurte masinate rooli keeranud.
Väga head eeskuju annate noortele. Ikkagi on armastus ja teineteise mõistmine elus.
Me oleme ka naisega kõik põhjamaad läbi sõitnud. Tublid olete, juhhei.
L
lihtsalt üks naine  /   09:32, 6. okt 2018
50 aastat abielus , koos küll ei tööta aga puhkused veedame koos.Pole hullu midagi , kaua koos elatud ja kaunikene---pere koos laste-ja lastelastega suur.
M
miks sellest nüüd rääkisid?   /   14:24, 6. okt 2018
jutt käib koos töötavatest paaridest, sina ju ei tööta? imelik postitus.
N
naise arvamus,  /   19:40, 6. okt 2018
aga mehed põgenevad tööle ka puhkepäeval, et vaid koosolemisest pääseda.
E
ei ole nii  /   09:21, 7. okt 2018
see amet ongi niisugune..mõni nädal oled 7 päeva tööl! 24h pausi saad laupäeva lõuna ja pühapäeva lõuna vahel ära teha ja jälle rooli! Rahaliselt kõvasti alamakstud amet meil!
R
RS2 to naise arvamus.  /   09:55, 7. okt 2018
Ja kui mehed ei ole tööl vaid istuvad kodus siis jälle häda, et normaalseks elamiseks raha ei jätku. Eks? ;)
A
Airi  /   08:35, 6. okt 2018
Nii tore ja positiivne lugu tavalisest eesti perest, samuti töötan mehega päevast päeva koos, eriala küll teine aga meil on ka ikka tavaliselt millest rääkida. Palju edu teile ja pikka koos reisimist ja töötamist.
P
pere ema  /   08:11, 6. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
P
pakun  /   14:25, 6. okt 2018
et oled mees, mitte pereema
R
rekkamees  /   07:58, 6. okt 2018
miks mitte kui lapsed suured jakodu valvur olemas.hakkajad naised kes istub krusa rooli müts maha nende ees
T
Tiit  /   05:14, 6. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
ja kui kartiski  /   14:26, 6. okt 2018
siis õigesti tegi, kasutavadki, odavaid teeäärseid pr0ste.
M
Mari  /   22:34, 5. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
S
samas  /   14:27, 6. okt 2018
heterosuhet võid ikkagi kommida, vat kui on PD-d omale last ostmas ehk vastu eesti seadusi inimkaubandusega tegelemas, siis kommida ei ole lubatud :D selline võrdõiguslikkus meil.
K
kunstviljastamine  /   19:42, 6. okt 2018
on ka Eestis lubatud ja teostatav.
R
RS2 kunstviljastamisele  /   09:57, 7. okt 2018
Kas Eesti on juba nii kaugele arenenud, et ka PDsid kunstviljastatakse? ;)
E
elmo   /   21:31, 5. okt 2018
see on kõva värk, kui sa suudad oma naisega koos töötada. respekt. sest üldjuhul tehakse sellega viga
S
Saima  /   21:11, 5. okt 2018
Mul ka naabrid Saaremaalt tegid sama lükke.Mees mul ka rekkajuht ja ütleb, et töö on normaalne aga meestel pole arusaamist ühtsusttundest.Et kui kodunt eemal ja peavad ööbima ühises korteris, siis pead ka arvestama kõikide teistega seal.Sellel on vedanud, kes on saanud paariliseks peteliikme.Aga kui on võõras..siis iial ei või teada ta käitumist või tujusid.Nii, et saare mehed tublid et olete ühendanud töö ja pere kokku.Pole probleeme ja raha tuleb ühisesse rahakotti.
Ö
ööbitakse  /   19:43, 6. okt 2018
põhiliselt ikka autos, puuduvad ka pesemisvõimalused.
1
19:43  /   09:58, 7. okt 2018
Pesemisvõimalusi on nii tanklates kui ka tehastes kuhu kaup läheb-tuleb.
P
Pesemisest  /   17:15, 7. okt 2018
Igas veidikenegi terminali moodi terminalis on mitu duširuumi veokijuhtidele, tihti ka toitlustuskoht.
Duširuumid võivad olla ka bensiinijaamades ja isegi tillukestes bensiinijaamades.
Varem olid bensiinijaamades ka pesumasinad + kuivatid, jäid 8-tunnisele, pesid ja kuivatasid ka riided ära, aga nüüd on need pigem haruldus, sest "kolleegid" Poolast ja Rumeeniast arvasid, et neil on neid pesumasinaid kodus ka vaja. Ka televiisoreid laevadest, voodipesu ja muudki.
Meie inimesele on küllap võõras ka see, et parklaid koos sooja vee ja köetud WC-dega leiab mujal maailmas ka keset metsa olevates parklates, mitte ainult kiirteede ääres.
Ja neid on tihedalt, eriti Skandinaavias, kus ilmaolud võivad teekonna ajutiselt katkestada ja tuleb parklasse keerata. Tasulised, valvega veokiparklad on kõik pesemisvõimalustega.
Kui kohti tead, siis jääb meelde, missugustes asutustes pesumasin on ja kui inimlikult oskad suhelda, mitte keegi ei keela seda kasutada. Viisakas oleks oma pesuvahendit omada muidugi.
I
inimkonn...  /   20:48, 5. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
JJ  /   21:23, 5. okt 2018
Jälle rohud võtmata? Pista kirjad pauluselt või paulusele lihtsalt PRÜGIKASTI! Ja palun tarvita hullurohtusid korraparaselt, võib ju veel tõsisem kriis tulla
J
JJ -le  /   23:26, 5. okt 2018
Kas sinul on midagi palju võetud et ei mõista loetud loen samuti piiblit
J
JJ  /   08:50, 6. okt 2018
Küsimus ei ole selles et oskad lugeda, vaid selles et ei tarvitse neid tarkusi kommentaaridesse ümber kirjutada. Küsimus pole ju kaugeltki piiblis, aga olgu!
M
Midagi  /   20:41, 5. okt 2018
nii armast ja rõõmustavat polegi kaua lugeda saanud.Toredad inimesed ja soovin turvalist maanteede vallutamist.
K
Kallurim...  /   20:41, 5. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
E
Eks siis soeta endale   /   21:17, 5. okt 2018
tehiskaaslase (kumminaise), kui muidu sang kipub rooli varda vahele jääma.
M
mida...  /   23:06, 5. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
Kallurimees  /   00:26, 6. okt 2018
Tean, et kui oled nädalate viisi sõidus, siis on vaid kaks valikut- Pihu Pille või tasuline armastus.
A
Ants  /   08:44, 6. okt 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
Juku  /   13:43, 6. okt 2018
Aga õpi ametid selgeks ja voilaa! Kes Sul keelab sellega raha teenida? Sama on kuradima hea kui on tõsise töö tegijaid ja tundub et paar ise rahul.
Tuleb ainult head meelt tunda ja jõudu edaspidiseks!
T
to. õpi amet  /   10:29, 7. okt 2018
Kas sulle meeldib olla tööl 24-7 . Jah sa ei sõida kuid oled tööl siis peaks olema palk 3000 e kätte . Hea kui on hobid millega saad tegeleda olles tööl , lugemine , kudumine , sportimine , fotograafia , po - graafia . Olles algaja arvesta , et lõhud rehve , kinnitad koorma valesti , tahad meeldida logistikutele ja rikud töö- ja puhkeajaseadust . Eksid marsruudiga ja sõidad ennast kinni Pariisis või Norras .
"
"Vanale"  /   17:29, 7. okt 2018
Vaat mis- kui oled "vana", siis kirjutad siin algajatele, et nad peavad ALATI võõras kohas helistama kauba saajale ja küsima, kas dokumentides näidatud aadress on ka mahalaadimise aadress või linnakontori oma, mitte ei nääguta, kuidas nad end kinni sõidavad.
Ja ka seda, et navisse aadressi toksides nad veenduksid, et valivad õige koha, jälgides ka postiindeksit, sest samanimelisi kohti on palju ja dokumentides oleval aadressil on ka postiindeks alati.
"Vanad" sõitsid mõned aastad tagasi Itaalias end nii kinni, et kiskusid vanalinna majadelt rõdud küljest ära ja lõpuks tõsteti nende tühjakslaaditud haagised ja vedurid kraanaga ringi. Mis see maksma läks- seda ma ei tea, aga arvan, et väga palju.
H
hmm  /   20:40, 5. okt 2018
Tore lugu üle tüki aja!!! Edu teile!
T
Tõnu  /   20:38, 5. okt 2018
Äge-. Tublid olete ka.
2
20 ne aastasena  /   20:17, 5. okt 2018
sattusin koos sõbrantsiga Moskvasse,jäin üksi.Miilitsad viisid mind Leningradi maanteele.Ma peatasin suure kolhiida.paremat inimest pole ma näinud.Teel Leningradi ,söötis see vene mees mind,jõudes Neevalinna ,andis ta mulle raha Narvani jõudmiseks.Muideks Moskvas palusin eestlast suure kolhiida juhilt ,kas tohib öömaja ,vastus oli eitav.Kül karma leiab ta üles või juba leidis.olen nüüd 66.
S
Strašnee tigra ili rõsi  /   20:34, 5. okt 2018
Liš Kolhida s Kutaisi. :-)
M
Mädanik   /   20:37, 5. okt 2018
Omast käest võib öelda et eestlasest võid oodata hätta jäämist.Venelasest vastupidi võid enam vähem kindel olla et ulatakse abikäsi.
H
hei  /   00:01, 6. okt 2018
eks muudki..
E
Est  /   20:17, 5. okt 2018
Väga ilus ja kokkuhoidev paar. Rõõmustav lugu.
V
vat kui naljakas  /   20:01, 5. okt 2018
polegi ühtegi kommentaari, kõik ju nii hästi, keegi ei oskagi kohe midagi negatiivset leida
aga need kaks seal autoroolis on toredad, õnne neile:)
T
tublid  /   20:10, 5. okt 2018
inimesed, pole ju midagi lisada ega kritiseerida.
V
vat  /   20:45, 5. okt 2018
tunduvalt parem uudis kui pedepaari poegimine..

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis